בחירה בסוגים לא נכונים של סוקולנטים

טיפים חשובים בכל הקשור לשתילה של סוקולנטים

שתילת סוקולנטים היא פעולה פשוטה ונעימה, אך עדיין ישנם כמה טיפים ודגשים שיכולים לסייע לכם להצליח בשתילה הנכונה שלהם. הנה כמה עצות חשובות.

במאמר זה אספק לך הקדמה לשתילת סוקולנטים נכונה, כולל טיפים והנחיות שיעזרו לכם להצליח בגידול ובטיפוח הצמחים האלו בביתכם או בגינתכם. המאמר יעניק לכם הבנה על הציוד הנדרש ושלבים חשובים בתהליך השתילה

להלן הציוד שאני מחשיב כחיוני לתהליך השתילה:

 
  • סוקולנטים כמובן חחח 🙂
  • עציץ עם פתח ניקוז.
  • סרט רשת.
  • מצע שתילה לסוקולנטים.
  • כלים לטיפול בסוקולנטים
  • מצע כיסוי עליון.

אני מניח שרוב הדברים שכתבתי היו די ברורים, אבל סרט הרשת והמצע כיסוי העליון עשויים להיות חדשים עבורכם.

אני תמיד מדגיש שכשאתם מתחיל עם סוקולנטים אתם צריכים מיכלים (עציצים)
עם ניקוז איכותי. אבל, אם לעציץ שלכם יש חור ענק בתחתית, או אפילו חור לא כל כך ענק, סביר להניח שהמצע שתילה של הסוקולנטים ייפול דרכה כשתשתול או תשקה את הסוקולנט.
ניסיתי לא מעט דרכים לכסות את חור הניקוז, אבל האהוב עלי והקל ביותר כרגע הוא סרט רשת – פשוט, קל ונוח 🙂

איך לשתול סוקולנטים
עציצי טרקוטה לסוקולנטים

עציץ עם פתח ניקוז

כאשר בוחרים עציצים לשתילת סוקולנטים, ישנם מספר דברים שחשוב לשקול. העציץ המומלץ צריך להיות ידידותי לסוקולנטים ולספק להם את התנאים הנדרשים לצמיחתם ופיתוחם התקין. אחד המאפיינים החשובים ביותר הוא הפתח הניקוז. פתח הניקוז בעציץ מאפשר ניקוז מים ומונע אידוי של השורשים. הוא תורם לשיפור איוורור הצמחים ומונע רטיבות יתר בתחתית העציץ. כתוצאה מכך, העציץ עם פתח ניקוז יסייע לשמירה על שורשי הסוקולנטים במצב בריא ויסייע במניעת מחלות וריקבון השורשים.
עציצים מומלצים למתחילים שבינכם, הם עציצי הטרקוטה המוכרים בצבע הכתום/חום הטבעי שלהם.
כמובן שניתן להשתמש בכל סוג של עציץ, הדבר החשוב ביותר שיש לזכור הוא עניין חור הניקוז.

סרט רשת לסוקולנטים

סרט רשת

בתכל'ס סרט רשת מיועד לתיקון קירות גבס, אבל הוא מחזיק את מצע השתילה ממש טוב בתחתית העציץ. אני ממליץ לחתוך שני ריבועים ולחפוף אותם כדי להקטין את החורים קצת. ברגע שהכל מסודר נכון, פשוט הדביקו אותו לתחתית העציץ שלכם! הוא נשאר במקומו גם לאחר שהאדמה נמצאת פנימה כך שאינכם צריכים לדאוג מנפילת מצע השתילה בזמן ההשקיה. דרך אגב, צבע הרשת ממש לא משנה 😉

תערובת שתילה לסוקולנטים e1689402999533

מצע שתילה לסוקולנטים

אפתח בכך שאהיה אמיתי ואכתוב מראש:
אני לא חובב נלהב של מצעי שתילה מוכנים לסוקולנטים, אני תמיד בעד הכנה עצמית של תערובות השתילה לסוקולנטים שלי.
סוקולנטים טובים לגידול בתערובת אדמה עם נידוף טוב ויכולת ניקוז גבוהה. ניתן להשתמש בתערובות אדמה מוכנות לסוקולנטים, או להכין תערובת משלכם שמכילה תוספות שונות אשר עוזרות ליצירת תנאי גידול אופטימליים. בתמונה ניתן לראות דוגמא לתערובת שתילה המתאימה לגידול, שתילה וריבוי ייחורי סוקולנטים. (התמונה להמחשה בלבד)

מומלץ - תערובת השתילה שאני מכין לפי מתכון מיוחד

תערובת שתילה ייחודית שאני מכין לפי מתכון מיוחד אשר יוצרת תנאי אוורור אופטימליים לבית השורשים ומאפשרת קליטת חומרי דישון והזנה וכן קליטה וגדילה מיטבית של הסוקולנט.
כלים ואביזרים לטיפול בסוקולנטים

כלים לטיפול בסוקולנטים

בדרך כלל אנשים ממלאים את העציצים שלהם מלאים בסוקולנטים, מוודאים שהאדמה מטופחת ומשאירים אותה כך. אבל, הם מפספסים דרך פשוטה באמת לסיים את הסידור שלהם: ההלבשה העליונה . ההלבשה העליונה היא פשוט סלע דקורטיבי או חומר לכיסוי האדמה. התלבשות העליונות הפכו לאחד החלקים האהובים עלי ביצירת סידורים. הם באמת יכולים לשפר את הסידור שלך, בנוסף הם משרתים גם מטרה מעשית. רוטב עליון יעזור למנוע תזוזה של האדמה בעת השקיה. זה שומר על מראה יפה ונקי. אתה יכול ליהנות מאוד עם חבישות עליונות. למראה פשוט נסה להשתמש בחצץ אפונה בסיסי או הפוך את הדברים לקצת יותר מרגשים עם סלע או חול צבעוניים. אתה יכול להשתמש באבני חן זכוכית, אזוב ספגנום, או אפילו חרוזים! הדבר החשוב הוא לוודא שהוא משלים את הסוקולנטים והמיכל שלך. רוטב עליון צריך להוסיף לסידור לא לגרוע ממנו.

מצע כיסוי עליון​ נוסף לסוקולנטים

מצע כיסוי עליון

בדרך כלל אנשים ממלאים את העציצים שלהם מלאים בסוקולנטים, מוודאים שהאדמה מטופחת ומשאירים אותה כך. אבל, הם מפספסים דרך פשוטה באמת לסיים את הסידור שלהם ומה שהם מפספסים הוא את "המצע כיסוי העליון" . המצע העליון הוא פשוט סלע דקורטיבי או חומר לכיסוי האדמה. הוספת מצע כיסוי עליון הפך לאחד החלקים האהובים עלי בתהליך שתילת ויצירת סידורי סוקולנטים. הוא באמת יכול לשפר פלאים את מראה הסוקולנטים ובנוסף הוא משרת גם מטרה מעשית חשובה.
הוספת מצע עליון תעזור למנוע תזוזה ועליה של האדמה בעת ההשקיה. זה שומר על מראה יפה ונקי ומונע מגע של עלי הסוקולנט במצע השתילה, דבר אשר שומר ומגן עליהם מפני ריקבון. אתם יכולים לשחק וליהנות מאוד עם כל מיני סוגי כיסוי. למראה פשוט נסו להשתמש בחצץ אפונה בסיסי או הפוכו את הדברים לקצת יותר מרגשים עם סלעים או חול צבעוני. אתם יכולים גם להשתמש באבני חן מזכוכית או אפילו חרוזים!

הנה כמה דוגמאות:

מצע כיסוי עליון​ לסוקולנטים

אני מקווה שהמאמר הזה עשה לכם סדר ובכך תוכלו להתחיל ליצור סידורי סוקולנטים !

מוזמנים להעלות בתגובות סידורי סוקולנטים משלכם כל מנת לתת השראה לקוראים נוספים.

שתפו את אהבתכם - היו חברים ושתפו חברים:

מוזמנים לכתוב תגובה

חמשת השלבים להצלחה 👋

5 צעדים פשוטים לסוקולנטים משגשגים !
בסדרת האימיילים החינמית הזו תלמדו את 5 הצעדים החיוניים בטיפול בסוקולנטים.
לאן לשלוח לך את הטיפים ?